[wpml_language_selector_widget]

Повик за учесници, лидери на група и фацилитатори за Инклузивни младински кампови

Центар за младински активизам заедно со Сојуз на извидници на Македонија го објавува повикот за пријавување на учесници на Инклузивните младински кампови кои ќе се спроведат во

Прочитај повеќе

Разговор за приватност #9 – Како да комуницираме безбедно преку интернет? 

Фондација Метаморфозис ги поканува претставниците на граѓанските организации, институциите, медиумите и сите други поединци кои сакаат да дискутираат и да дознаат нешто повеќе за тоа „Како

Прочитај повеќе

Дневен центар за окупациона терапија за лица со попреченост-повик за изразување интерес

Со цел понуда на услуги во заедницата за лица со попреченот, Цма Крик ќе воспостави Дневен центар за окупациона терапија за лица со попречености. Центарот

Прочитај повеќе

СКОПЈЕ ПРАЈД 2022

Националната мрежа против хомофобија и трансфобија со задоволство Ве поканува на овогодинешната парада на гордоста, која ќе се одржи на 25 јуни 2022 година под

Прочитај повеќе

„Возиме за бегалците“ – Велосипедска тура по повод Светскиот ден на бегалците (20 јуни)

Драги пријатели,   Од срце ве покануваме да ни се придружите на велосипедската тура „Возиме за бегалците“ која ја организираме по повод 20 Јуни, Светскиот ден

Прочитај повеќе