Настани

mof

Отворено предавање за средношколци: работи кои не сте ги знаеле за македонскиот политички систем

Mладински образовен форум ги поканува сите заинтересирани средношколци на отворено предавање со Проф. д-р Ненад Марковиќ на тема „Работи кои не сте ги знаеле за

Прочитај повеќе »
Млади МК

Јавна дебата помеѓу кандидатите и кандидатките за ректор/ка на универзитот „Св. Кирил и Методиј“

Младински образовен форум организира ЈАВНА ДЕБАТА помеѓу кандидатите и кандидатките за ректор/ка на најголемиот и најстариот универзитет во државата „Св. Кирил и Методиј“.  Датум: 26

Прочитај повеќе »
Млади МК

ENGAGE – Social Activism Gathering 2023

Социјална промена, слобода на говор и граѓанско ангажирање + креативно-уметнички работилници и мини вечерен концерт пред МКЦ! Младински образовен форум и Радио МОФ ве покануваат

Прочитај повеќе »
mof

Станица: Студентска 8 – целодневен настан наменет за студенти, но и за сите останати заинтересирани млади

По неколку години пауза, на 03.05.2023 година (среда), од 12:00 – 17:00 часот на Градежниот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, ќе

Прочитај повеќе »